Ürün Kategorileri
Duyuru
BİZDEN HABERLER
Lemons Markasıyla Sektöre Yenilikler Katıyor

Yelkin Mutfak

Lemons markasıyla sektöre yenilikler katıyor

Mutfak ihtiyaçlarının ötesine geçmeyi hedefleyerek ürünlerinde tasarım, şıklık ve dayanıklılığı buluşturan Yelkin Mutfak, Lemons markasıyla öne çıkıyor. Türkiye'nin aranan firmalarından biri olan ve sektöre yenilikler katmak için trendleri yakından takip eden Yelkin Mutfak, Ar-Ge çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor ve yüksek kalitede üretim gerçekleştiriyor.

 

Bikem Karabal

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren Yelkin Mutfak, kurulduğu dönemde pek çok markanın, mutfak eşyaları ve restoran ekipmanlarının toptan satışını yaparak, Türkiye'nin köklü ve girişimci şirketleri arasında yerini almış. Ancak mutfak ihtiyaçlarının ötesine geçmeyi hedefleyen firma, 2002 yılında kendi markası olan Lemons markası altında  ürünler sunmaya başlamış. O günden bu yana tasarımı, şıklığı ve dayanıklılığı ürünlerinde bir araya getiren Yelkin Mutfak'ın Genel Müdürü Ömer Yelkin'den firmanın son dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi aldık. 

 

Kurum kültürü, kaliteye verdiği önem ve yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle kısa zamanda mutfak eşyaları sektöründe Türkiye'de aranan markalardan biri olan Yelkin Mutfak, günümüzün teknolojiyle birlikte artan, değişen ve gelişen ihtiyaçlarını karşılamak, sektöre yenilikler katmak için yüksek kalitede üretim yapıyor. Müşterilerin ES model porselen talepleri doğrultusunda ürün çeşitlerini arttıran firmanın hali hazırda 40'a yakın ES gastronom porselen  ürün çeşidi mevcut.

Otel, restoran,cafe; yani yeme içme sektörünün ihtiyacı ne yöndeyse ona göre porselen ürünler sunmaya çalıştıklarını belirten Ömer Yelkin, ağırlıklı olarak endüstriyel mutfak ürünleri satan firmalara ürün verdiklerini ve amaçlarının tüm Türkiye'ye yayılmak olduğunu dile getiriyor.

 

Kalite konusunda çok titiz...

Yelkin Mutfak, ürünlerini bayiler kanalıyla tüketicilere ulaştırıyor. Çin menşeli iki fabrikayla çalışan ve üretimlerini Çin'de gerçekleştiren firma, kalite konusunda son derece titiz... Ürünlerin her biri Türk Patent Enstitüsü tarafından koruma altında, öte yandan sağlık sertifikasına varıncaya kadar her türlü sertifika ve kalite belgesi de mevcut. Ömer Yelkin, araştırmalarını daha kaliteli ürünler ortaya koymak yönünde sürdürdüklerini ifade ediyor, ancak ürünlerin Çin'den Türkiye'ye gelişinin gümrük geçişiyle birlikte 5 ayı bulmasının problem yarattığına değinerek şöyle konuşuyor: “Bu durum sıkıntılar yaratıyor çünkü bizlere ciddi bir stok maliyeti olarak yansıyor. Sektörün önemli sorunlarından biri ne yazık ki stok maliyeti...” 

 

Üst yeme grubuna hitap eden Yelkin Mutfak'ın, Lemons marka ürünlerinde porselen ürün grubunda Gastro Porselen, Bone Porselen Yemek Takımı, Porselen Kahvaltı Takımı, Seramik Baharat Takımı, Porselen Kahve Fincanı Takımı gibi çeşitler mevcut. Firmanın ürün çeşitleri arasında 6 cm'lik bal kabından 43 cm'lik kayık tabağa kadar pek çok farklı ürün var. Sığ ve derin kayık tabaklar, salata kaseleri, büyük kaseler, servis tabakları, çukur tabaklar ürün çeşitleri arasında. Son dönemde ES model ürünleriyle öne çıkan firma, yakın zamanda farklı ürünler sunma hazırlığında... Ömer Yelkin, “Şu anda tek bir model üzerine yoğunlaştık. Önümüzdeki dönemde bu modelin yanına daha modern çizgilere sahip bir ürün daha eklemeyi planlıyoruz” diye konuşuyor.

 

Hedef bilinirliği arttırmak

Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ederek ve çok önem vererek, her geçen gün yeni tasarımlar, yeni ürünler ortaya koymayı amaçlayan Yelkin Mutfak'ın hedefleri arasında yurtdışına açılmak da var. Hali hazırda İngiltere, Azerbaycan ve Kıbrıs ile çalışan firma, Lemons markasını daha tanınır duruma getirmek için çalışmalar gerçekleştiriyor. Mağazalaşmayı şimdilik düşünmeyen firma, öncelikle markalaşmayı tamamlayacak yönde adımlar atıyor. Rekabet gücü yüksek faaliyetleriyle Türkiye'nin seçkin üreticileri arasında yer alan Yelkin Mutfak, dünya standartlarındaki ürün-hizmet kalitesiyle yoluna devam ediyor.

www.lemons.com.tr

 
Diğer Haberler...
Lemons Markasıyla Sektöre Yenilikler Katıyor
Lemons Exclusive Porselen Kullanan Seçkin Mekanlar
Lemons Porselen Sofraları Dalgalandırıyor
 
 
ANASAYFA | KURUMSAL | ÜRÜNLERİMİZ | BİZDEN HABERLER | SATIŞ NOKTALARI | İLETİŞİM
   
|
Bizi
takip edin!
| Copyright © 2010 LEMONS. Tüm Hakları Saklıdır.