Ürün Kategorileri
Duyuru
BİZDEN HABERLER
Lemons Porselen Sofraları Dalgalandırıyor

 

 

 

 

Lemons Porselen sofraları dalgalandırıyor

Lemons Porselen sofraları dalgalandırıyor
 
 

Klasik porselen takımlarına dikdörtgen bir yaklaşım getiren Lemons Porselen, sunumlara da farklılık katacak takımlar hazırladı. Firmanın açıkbüfe ve ziyafet sofralarına uygun tasarlanan Ocean Wave S serisi kullandığınız porselen takımlarını hareketlendiriyor.


Türkiye'de üretilen porselen markaların bayiliğini yaparak 1974 yılında zücaciye sektörüne giriş yapan Yelkin Mutfak, 2012'de Lemons markasıyla yenileniyor. Klasik görünümlü kırık beyaz porselen takımlarına hareket katan Ocean Wave S serisi, kare ve dikdörtgen parçalarıyla sunumları ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Adı şeklinden geliyor

Kahvaltı ve çay setilerinin yanı sıra yemek takımı olarak da tercih edilen Ocean Wave S serisinin en önemli özelliği, adından da anlaşıldığı gibi 'S' şeklinde kıvrımlı olarak tasarlanmış olması. Türkiye'de yapılan tasarımları Yurtdışın'daki bir fabrikada ürettiklerini belirten Lemons Porselen kurucusu Ömer Yelkin, "Otel ve restoranlarda sunum, yemeklerin bile önüne geçiyor. Sunumla uyumlu tabakların olmadığının farkına vardık ve tasarladık" diyor. 
Dikdörtgen servisler 

Kullanım kolaylığı için şekillerinde değişiklik yapılan ve sürekli yeni modellerin eklendiği Ocean Wave S serisinde, açık büfelerde tek kişilik sunumlar için minik servisler de hazırlanıyor. Bal ve sos tabağı olarak kullanılan 6 santimetrelik kaselerden 43 santimetrelik servis tabaklarına, porselen demliklerden yumurta tabaklarına, zeytinliklerden kahve fincanına kadar 20 farklı çeşitten oluşan Ocean Wave S serisi, parça olarak seçilebildiğinden kendi takımını yapma imkanı sunuyor. 

Sade ve net tasarımlar

Hem evler hem horecayla uyumlu olan Ocean Wave S serisi, yalnızca kırık beyaz olarak üretiliyor. Hilton otellerinden bir şefin kendi restoranında kullanmak üzere dikdörtgen seriden bir takım yaptığını belirten Yelkin, klasik yuvarlak ya da çiçekli modellerin yerini net kesimleri olan sade tasarımlara bırakacağına dikkat çekiyor.

Otel ve restoranlarda da kullanılıyor

Lemons, Ocean Wave S Serisi'ni Londra'daki üç otele de gönderiyor. Türkiye'de de bir çok otel ve restoranın sunumlarında yer alan Ocean Wave S serisi, gemilerin beyaz konseptlerine ve denizlerin dalgalarına birebir uyum gösterdiği için Türkiye'de ilk olarak bir gezi gemisi tarafından tercih edildi.
 
Diğer Haberler...
Lemons Markasıyla Sektöre Yenilikler Katıyor
Lemons Exclusive Porselen Kullanan Seçkin Mekanlar
Lemons Porselen Sofraları Dalgalandırıyor
 
 
ANASAYFA | KURUMSAL | ÜRÜNLERİMİZ | BİZDEN HABERLER | SATIŞ NOKTALARI | İLETİŞİM
   
|
Bizi
takip edin!
| Copyright © 2010 LEMONS. Tüm Hakları Saklıdır.